De Crăciun, împreună

De Crăciun, împreună

Crăciunul este o sărbătoare a sufletului, o stare de spirit care ne aduce bucurie, ne face să fim mai buni și să ne gândim mai mult la cei din jurul nostru. Toate aceste lucruri ne determină să ne mobilizăm și să organizăm tradiționala noastră serbare de Crăciun. În acest an pe scenă au urcat 150 de elevi de la toate nivelurile, din clasa pregătitoare până în clasa a VIII-a. Invitați speciali sunt, ca fiecare an, foste cadre didactice ale școlii, aflate acum în pensie.

    Alături de reprezentanți ai primăriei și părinți am urmărit cu emoție momentele pregătite de micii artiști: colinde, scenete, dansuri și poezii. Mulțumim cadrelor didactice care s-au implicat în organizarea evenimentului și celor care au pregătit elevii: înv.  Sîmpălean Mariana, Bogdan Iuliana, Porumb Norina și prof. Corchiș Loredana, Benko Gizella, Repciuc Carmen, Vasile Ramona și Bogătean Mihaela. Vă dorim un Crăciun fericit, cu multe vise împlinite!

  • 1 De Crăciun, împreună
  • 20191216_174110 De Crăciun, împreună
  • 20191216_174402 De Crăciun, împreună
  • 20191216_174451 De Crăciun, împreună
  • 20191216_175331 De Crăciun, împreună
  • 20191216_175931 De Crăciun, împreună
  • 20191216_180715 De Crăciun, împreună
  • 20191216_181933 De Crăciun, împreună
  • 20191216_182428 De Crăciun, împreună
  • 20191216_183038 De Crăciun, împreună
  • 20191216_183422 De Crăciun, împreună
  • 20191216_184425 De Crăciun, împreună
  • 20191216_185448 De Crăciun, împreună

prof. Diana Ienei

Publică comentariul